Strona głównaRodziceFormacjaAktualnościZobacz pełną wersję nagrania z Dnia Otwartego

Zobacz pełną wersję nagrania z Dnia Otwartego

Dzień Otwarty w minutach (skrót tematów):

0:00 - Wirtualny spacer po naszych budynkach

2:30 Przywitanie: Dlaczego Placówki Fundacji Sternik-Kraków? - dr S. Kowal wiceprezes ds. edukacji

6:55 Film o przedszkolu Źródło

10:03 Wywiad z U. Zatorską - dyrektor Przedszkola Źródło

(...Jak kształtujemy charakter, nawyki, okresy sensytywne, dlaczego zaczynamy tak wcześnie, agenda-narzędzie komunikacji z rodzicami, jak wspieramy rodziców-tutoring)

17:00 - Film o SP Źródło

18:30 -Wywiad z M. Kowalską - dyrektor SP Źródło

(...Czy potrzebne są szkoły dla dziewcząt, co mogą zyskać dziewczynki w żeńskiej szkole, jak burzymy stereotypy o funkcjonowaniu, zainteresowaniach i predyspozycjach dziewczynek, więź tutora z uczennicą, dlaczego stawiamy na wychowanie, skąd nazwa Sternik)

26:58 - Film o SP Wierchy

28:13 - Wywiad z J. Janikiem - wicedyrektorem SP Wierchy

(...Specyfika funkcjonowania klasy samych chłopaków, ruch, proste komunikaty, efekty pracy – jak zmotywować chłopca, ważne - krótki horyzont czasowy, jasny cel, dress code nauczyciela i ucznia jako wyraz szacunku, nacisk na pozytywną motywację, zdrowa rywalizacja, tutoring z chłopcami, jak radzimy sobie z pracą zdalną)

37:55 - Filmik uczennic z 7 klasy o Szkole Źródło

42:05 - Wywiad z Marcinem Celejem - rodzicem uczniów SP Wierchy

(...Dlaczego warto mieć dzieci w Placówkach Fundacji Sternik-Kraków, tutoring, wspólnota rodziców, współpraca rodziców ze szkołą, Stowarzyszenie Rodziców)

48:58 - Film Stowarzyszenia Rodziców

52:09 - Wywiad z A. Haydukiewicz - dyrektor ds. rekrutacji i M. Janasem - dyrektorem ekonomicznym FSK

(...O rekrutacji do Placówek Fundacji Sternik-Kraków, ile kosztuje nauka w placówkach, elastyczne czesne - jak wspieramy rodziny, solidarność rodzin)

58:25 - Film o Przedszkolu Źródło

60:03 – Odpowiedzi na pytania internautów i pożegnanie