Strona głównaRodziceFormacjaAktualnościKonkurs plastyczny Chmurka Maja

Konkurs plastyczny Chmurka Maja

Na zajęciach plastycznych w nowym roku uczennice z wszystkich klas z wielkim zaangażowaniem wykonują prace na konkurs plastyczny zorganizowany przez Hospicjum dla Dzieci Alma Spei w Krakowie.

Zadaniem uczennic jest zilustrowanie bajki pt: ”Przygody Chmurki Mai” autorstwa znanej krakowskiej bajkopisarki Ewy Stadtmuller.

Krótkie wprowadzenie w temat konkursu było okazją do poznania czym jest hospicjum, jaką prowadzi działalność i kto konkretnie korzysta z jego pomocy. Bohaterka konkursu, podopieczna hospicjum Alma Spei, uśmiechnięta Maja pokazała dziewczynkom jak pomimo trudności iść przez życie z uśmiechem i pogodą ducha. Udział w konkursie stał się okazją do niesienia pomocy nie tylko dla Mai, ale i dla innych dzieci z hospicjum. Uczennicom klas III i V dodatkowe chwile wzruszeń towarzyszyły podczas oglądania krótkiego filmu pt. „Z rurką przez życie” poświęconego bohaterce konkursu .

Ostatnio zmieniany środa, 27 styczeń 2016 21:42