Strona głównaRodziceFormacjaAktualnościFinał Konkursu Recytatorskiego "Polscy poeci dzieciom"

Finał Konkursu Recytatorskiego "Polscy poeci dzieciom"

9 lutego w  naszej szkole odbył się finał Konkursu Recytatorskiego "Polscy poeci dzieciom". Był to konkurs międzyszkolny, w którym udział wzięły dziewczynki ze Szkoły Źródło oraz katowickiej Szkoły Płomień. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap,
w którym wyłoniono finalistki, został przeprowadzony w placówkach macierzystych, natomiast Wielki Finał miał miejsce w Szkole Źródło. W dniu finału gościliśmy w naszych progach dziewczynki ze szkoły żeńskiej Płomień oraz ich opiekunów, a także członków jury.

Zmaganiom towarzyszyło wiele emocji, zwłaszcza, że w jury zasiadali profesjonalni aktorzy - Marcin Kobierski i Anna Kamykowska. Poziom był bardzo wyrównany. Jednak, mimo że dziewczynki spotkały się w tym dniu jako rywalki w staraniach o podium, atmosfera była niezwykle przyjazna. Uczennice cieszyły się ze spotkania. Dla Szkół Płomień i Źródło był to ważny moment współpracy i wymiany doświadczeń.

Członkowie jury dziękowali i gratulowali wszystkim uczestniczkom.
Pan Marcin Kobierski w swoim wystąpieniu podkreślał, że zajęcie wysokiego miejsca
w konkursie nie jest tak naprawdę ważne.

" Ja też wam serdecznie dziękuję, że mówiłyście to do nas. Że mieliśmy taką przyjemność przez półtorej godziny obcowania z językiem polskim, w takiej pięknej wersji, jaką jest wiersz. Od razu chcę Wam powiedzieć, żebyście się nie przejmowały tym, co za chwilę się wydarzy. To nie jest najważniejsze. Ważne jest to, że chciałyście się nauczyć tych wierszy, że chciałyście powiedzieć je komuś i to jest najpiękniejsze. Także nie przejmujcie się, jeżeli nie będziecie miały pierwszego miejsca, czy drugiego, czy trzeciego. To jest tylko wisienka na torcie. A tort już wszyscy zjedliśmy. Był bardzo smaczny. Zapamiętajcie ten tort, a o tej wisience w ogóle nie myślcie. Ja jak byłem w waszym wieku, zazwyczaj nie miałem żadnej nagrody w konkursie recytatorskim a teraz gram na scenie."

Pani Agata Cieśla podkreśliła fakt, że nagrodą jest już samo wzięcie udziału w drugim etapie konkursu, a Anna Kamykowska była pod wielkim wrażeniem pracy, jaką dziewczynki włożyły
w przygotowanie wystąpień.

Wszystkie uczestniczki za udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Dla pierwszych miejsc przygotowano dodatkowo nagrody książkowe.

Ostatnio zmieniany sobota, 20 luty 2016 23:20